More

Euroleague Final 4: LIVE Ρεάλ Μαδρίτης

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Ρεάλ Μαδρίτης στον δεύτερο χρονικά ημιτελικό του φετινού Final-4 της Euroleague, με στόχο την πρόκριση στον τελικό, εκεί όπου είναι ήδη ο Παναθηναϊκός.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης μέσα από το blog του iEidiseis.gr.

LIVE

• Τρίτη σερί για τον Ολυμπιακό…

22:12:55

Μένει να φανεί εάν θα είναι και η «φαρμακερή». Οι Πειραιώτες βρίσκονται σε τρίτο διαδοχικό Final 4. Στο Βερολίνο θέλουν να καταφέρουν αυτό που δεν κατάφεραν στις δύο προηγούμενες παρουσίες του. Στο Βελιγράδι ηττήθηκαν από την Αναντολού Εφές στον ημιτελικό, ενώ στο Κάουνας έχασαν από την αποψινή τους αντίπαλο στον τελικό. Και στις δύο περιπτώσεις στο σουτ. Την πρώτη από τον Μίσιτς και την άλλη για τον Γιουλ.

• Αποθέωση για τον Μπαρτζώκα

22:06:31

Ο κόουτς των Πειραιωτών αποτελεί αντικείμενο λατρείας για τον λαό της ομάδας.

• Όρκος νίκης από τους παίκτες του Ολυμπιακού

22:03:01

Στο κέντρο της «Uber Arena» η ομάδα του Μπαρτζώκα. Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα έχουν δημιουργήσει οι φίλοι των «ερυθρόλευκων»!

• Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει με 15 λεπτά καθυστέρηση

22:01:48

Λόγω του ότι ο αγώνας Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε άργησε 25 λεπτά να ξεκινήσει, αυτό έφερε μετάθεση του αγώνα Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός για ένα τέταρτο αργότερα.

• Όλα έτοιμα για τον δεύτερο ημιτελικό

22:00:34

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Ρεάλ μαδρίτης με στόχο την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Final-4 της Euroleague 2023-24. Εκεί βρίσκεται ήδη ο Παναθηναϊκός που επικράτησε με 73-57 της Φενέρμπαχτσε.